Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на тенис турнир в Загреб след фамозна победа

гергана топалова поражение втория кръг тенис турнира пазарджик
19:10, 15.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Гергана Топалова постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в хърватската столица Загреб с награден фонд 60 хиляди долара.

Българката победи с 6:4, 7:6(4) №2 в схемата и №128 в световната ранглиста Яна Фет от Хърватия. Срещата продължи 94 минути.

Топалова изостана с 2:0 в началото на мача, но успя да изравни за 2:2. След това двете тенисистки си размениха по още един пробив до 4:4. Българката поведе с 5:4 и след нов пробив спечели първия сет с 6:4.

Във втората част Топалова отново наваска ранен пробив, а при 5:4 отрази сетбол при сервис на Фет. Българката поведе с 5:1 в тайбрека и го спечели със 7:4 точки.

За място на полуфиналите Гергана ще играе срещу №167 в световната ранглиста Мартина Капуро Таболта от Аржентина.