Гергана Топалова се класира за втори пореден финал на двойки в Анталия

гергана топалова четвъртфиналистка тунис
Снимка: БФ Тенис
18:38, 15.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Българката Гергана Топалова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщиха от Българската федерация по тенис.

Топалова и Ксения Ласкутова (Русия), поставени под №1, надделяха над третите в схемата Рина Сайго и Юкина Сайго (Япония) с 6:2, 5:7, 11-9 след 100 минути игра и за втора поредна седмица българката ще играе за трофей при дуетите в състезание на ITF.

Българката и рускинята започнаха силно и поведоха с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Втората част вървеше равностойно, но при 5:5 азиатките пробиха и след това изравниха резултата. В шампионския тайбрек Топалова и Ласкутова дръпнаха с 8:3 точки и не допуснаха обрат.

Така в спора за трофея утре те ще срещнат поставените под №4 Ванеса Ерсоз (Швеция) и Дога Тюркмен (Турция).

22-годишната Топалова се стреми към четвърта титла в кариерата си на двойки в турнирите на ITF, последната от които тя спечели през миналата седмица на друга надпревара от същия ранг в Анталия.

Междувременно Михаела Цонева отпадна на четвъртфиналите на сингъл. Цонева, която премина през квалификациите, загуби от Вики ван де Пеер (Белгия) с 5:7, 0:6.