Гергана Топалова загуби на старта на основната схема във Врънячка баня

19:26, 20.09.2022
Чете се за: 01:40 мин.
гергана топалова четвъртфиналистка тунис
Снимка: БФ Тенис

Българската тенисистка Гергана Топалова загуби мача си от първия кръг на основната схема на турнира на червени кортове във Врънячка баня, Сърбия от веригата на ITF.

Топалова, която премина успешно през квалификациите отстъпи на поставената под №5 австрийка Зиня Крауз с 4:6, 6:3, 2:6 след близо два часа игра.

В първия сет двете си размениха общо седем пробива, но за съжаление четири от тях бяха на сметката на Крауз, което ѝ помогна да спечели първата част с 6:4.

Във втората състезателките отново трудно взимаха подаванията си, но този път българката беше тази, която осъществи повече пробиви и след 6:3 в своя полза изравни резултата в сетовете.

За съжаление, в решителната трета част Топалова загуби първите четири гейма и в крайна сметка това се оказа решаващо за загубата ѝ с 2:6.

С влизането си в основната схема Гергана Топалова си спечели 5 точки за световната ранглиста и заработи 557 долара.

България ще спори с Нова Зеландия за място в Световна група I на Купа "Дейвис"