Гимнастичката Симон Байлс ще участва на шестото си световно първенство

гимнастичката симон байлс участва шестото световно първенство
10:03, 21.09.2023

Симон Байлс е готова да участва на шесто световно първенство в кариерата си този месец, след като постигна най-добрия резултат в многобоя на квалификациите в САЩ, съобщиха от америнската федерация.

Байлс, четирикратна олимпийска шампионка и 19-кратна златна медалистка от шампионати на планетата, е начело на отбора от пет жени, които заминават за Антверпен (Белгия). Именно в белгийския град Симон спечели първата от петте си световни титли в многобоя през 2013-а на едва 16-годишна възраст.

"Връщам се там, където започна всичко. Ще се видим скоро в Белгия", написа 26-годишната гимнастичка в Инстаграм.

Байлс ще стане първата жена, която ще представлява САЩ на шест световни първенства по спортна гимнастика, след като спечели квалификацията, оглавявайки класирането в многобоя на двудневния селекционен лагер тази седмица в Кейти (Тексас).

Шампионатът на планетата ще се проведе от 30 септември до 8 октомври в Белгия.

Американката се завърна в спорта през август след двегодишна пауза, след като се оттегли от няколко дисциплини на олимпийските игри в Токио 2020 заради проблеми с психичното здраве. Тя спечели рекордна осма титла в многобоя на националния шампионат и каза по-рано този месец, че голямата цел пред нея е да участва на Игрите в Париж следващата година.