Гол в продължението донесе успеха на Наполи над Лацио

наполи завърна върха успех болоня
23:46, 27.02.2022

Наполи победи Лацио с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Серия А. Лоренцо Инсине откри резултата, а Педро изравни. Фабиан Руис отбеляза победното попадение в 94-ата минута.

През първото полувреме Луис Алберто и Чиро Имобиле стреляха неточно, а Давид Оспина спаси удар на Сергей Милинкович-Савич.

След почивката Лоренцо Инсиние даде аванс за неаполитанци. Италианецът стреля от движение за 1:0. Нападателят изпрати топката в противниковата врата за втори път, но голът му бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

В 89-ата минута възпитаниците на Маурицио Сари възобновиха равенството. Педро стреля извън наказателното поле, с надеждата, че е заслужил точка за тима си, броени минути преди края.

В добавеното време на сблъсъка Фабиан Руис стреля от границата на наказателното поле, за да изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата и да подпечата успеха на тима си.

От началото на годината възпитаниците на Лучано Спалети са спечелили най-много точки в Серия А - 22.

Наполи оглави класирането с актив от 57 точки. Лацио е 7-и в подреждането с 43 пункта.