От падналата градушка най-сериозно засегнати са костинбродските села села Дръмша и Дреново
Силни бури и у нас. Мъж беше ранен от паднал камък, докато шофирал по "Самоковско шосе", на изхода при Кокаляне. 24-годишният мъж е откаран в болница "Св. Анна". Няма опасност за живота му. В колата е била и приятелката му, която не е пострадала.
Пътят Самоков - София побеля този следобед заради паднала градушка. Силен дъжд временно наводни улици в Самоков.
Градушка засегна и селата Дръмша и Дреново, в община Костинброд. Силна буря премина и през Драгоман. Хората съобщават за щети по градините и реколтата.
Градушка падна и в столицата, в района на Люлин, както и в района на Елин Пелин. От пожарната заявиха за БНТ, че няма постъпили сигнали за наводнени сгради. В ранния следобед градушка порази и района на Мездра. Силен дъжд се изсипа в Добринище, Баня и Разлог.
Доналд Тръмп благодари на Румен Радев за разполагането на американските самолети в България
След среща с министъра на отбраната: Кметовете в Ямболско обявиха, че опасенията им заради американските самолети са намалели
САЩ удължиха срока в който са разрешени определени трансакции, свързани с „Лукойл Интернешънъл ГмбХ", до 22 август