Григор Димитров записа обрат в Мелбърн

Григор Димитров
08:47, 06.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Мелбърн. Българският тенисист започна сезона на сингъл с обрат над аржентинеца Факундо Банис с 5-7, 7-6(3), 6-3 в мач от втория кръг.

Турнирът е подгряващ за Откритото първенство на Австралия.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двойката Макензи Макдоналд - Ботик Ван де Зандсхулп.

Българският състезател допусна пробиви в първите два сета, но в третия се мобилизира. Въпреки това аржентинецът спечели със 7-5.

Във втората част Факундо Банис проби в деветия гейм и сервираше за мача, но Григор Димитров успя веднага да върне пробива и да вкара сета в тайбрек, в който се наложи със 7-3 след пет поредни спечелени точки в края.

В решаващата трета част българинът спечели пет от заключителните шест гейма, за да затвори мача след 2 часа и 53 минути игра.

4-годишният Димчо взе кръста на мъжкото хоро в Калофер (СНИМКИ И ВИДЕО)
Председателят на КЕВР: Мораториумът е незаконен, има и друг начин да се запазят цените