Гвардейският представителен духов оркестър изнесе концерт пред Народния театър "Иван Вазов" по повод 147 години от обявяването на София за столица на България.
С изпълнения пред Народния театър "Иван Вазов" Гвардейският представителен духов оркестър отбеляза 147 години от обявяването на София за столица.
Гвардейският представителен духов оркестър, с диригент подполковник Ради Радев, поздрави столичани и гости на София с изпълнения на тържествени маршове, сред които: "Весели в боя", "Марш Родина", Alt-Starhemberg-Marsch, композиран от Херман Щайнер, както и "Хоп-троп". В изпълнение на Гвардейският представителен духов оркестър прозвучаха още "Дунавско хоро", Holiday in Rio и We Are the World.
Снимки: БТА




Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите