И Ботев се класира за 1/2-финалите след трилър с дузпи

18:17, 04.04.2019
Български футбол
ботев класира финалите трилър дузпи

Ботев Пловдив е последният полуфиналист в турнира за купата на България по футбол. Това стана факт след победа с 4:2 след дузпи над варненския Черно море. В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1, а при наказателните удари "моряците" направиха три пропуска, докато играчите на Ботев бяха безпогрешни от бялата точка. В герой за Ботев се превърна полският страж Даниел Кайзер, който хвана дузпите на Васил Панайотов и Дани Кики, а тази на Пламен Димов излезе в аут.

Домакините можеха да открият резултата още с първата си опасна атака. В 10-ата минута атака по десния фланг на нападението завърши с центриране в наказателното поле, където Феребори Дори надскочи двама бранители на Черно море и с глава изпрати топката в напречната греда.

Последваха по-спокойни минути, в които двата тима се стремяха да не допускат груби грешки. Малко преди почивката Тодор Неделев бе изведен зад гърба на отбраната на Черно море, но атаката на домакините бе спряна със засада, което предизвика негодувание сред привържениците по трибуните.

Доста по-интересно бе второто полувреме, което започна с натиск на Ботев. Първият шанс за гол се откри пред Тодор Неделев, но ударът му с десния крак премина покрай вратата на Иван Дюлгеров.

Стражът на варненци обаче нямаше какво да направи в 52-рата минута, когато Феребори Доре вкара за 1:0. Нападателят на Ботев засече с глава центриране на Васил Шопов и прати топката неспасяемо към вратата на Дюлгеров.

Голът промени хода на мача и Черно море погледна много по-активно към вратата на Даниел Кайзер. Това обаче позволи на пловдивчани да действат на контраатака и на няколко пъти домакините се разминаха с втория гол след удари на Антонио Вутов и Неделев.

Пропуските на Ботев бяха наказани в 79-ата минута от младия нападател на Черно море Мартин Минчев. Националът получи топката в наказателното поле на "канарчетата" между трима бранители, финтира ги и с мощен удар по земя от почти нулев ъгъл прати топката между краката на Даниел Кайзер и във вратата за 1:1.

Редовното време на мача завърши с натиск на "моряците", които бяха окрилено от изравнителното попадение. В последните секунди Цветомир Панов пробва късмета си с далечен удар, но той бе право в ръцете на Кайзер.

В началото на допълнителните 30 минути домакините от Ботев пропиляха последователно два отлични шанса за гол чрез Кристиан Димитров, Първо бранителят не успя да засече добре центриране от фаул, а при втората ситуация с глава стреля над вратата на Дюлгеров. До края на допълнителното време обаче не се случи нищо интересно и това доведе до изпълнение на дузпи.

При тях по-точни бяха играчите на Ботев. Черно море откри резултата с гол на Патрик Андраде, но след това пропуски за "моряците" направиха Пламен Димов, който стреля в аут, и Васил Панайотов и Дани Кики, чиито удари бяха спасени от Кайзер. За Ботев последователно се разписаха Тодор Неделев, Димитър Пиргов и Антонио Вутов.

Ботев (Пловдив) - Черно море (Варна) 1:1 (4:2 след дузпи)
1:0 Феребори Доре 52
1:1 Мартин Минчев 79