Ига Швьонтек разби Даниел Колинс за по-малко от час в Доха

ига швьонтек разби даниел колинс час доха
19:35, 15.02.2023

Ига Швьонтек се разправи с Даниел Колинс, печелейки с 6-0, 6-1 за около 55 минути игра в своя първи мач на силния тенис турнир в Доха.

Шампионката от миналата година почива в първи кръг, а днес бе безупречна срещу бившата финалистка на Аустрелиън Оупън. Световната номер 1 върза „геврек“ на американката в откриващия сет, а след това ѝ даде само гейм във втория за доминантната победа.

В четвъртфиналите полякинята ще играе с Белинда Бенчич. Олимпийската шампионка от Швейцария, която на старта надви Виктория Томова, обърна Виктория Азаренка след 1-6, 7-6 (4), 6-4.

В другия мач от последните осем в горната половина четвъртата поставена Коко Гоф ще се изправи срещу осмата Вероника Кудерметова. В долната втората в схемата Джесика Пегула има за съперничка бразилката Беатрис Хадад Мая, докато Мария Сакари чака победителката от мача между Каролина Мухова и Каролин Гарсия.

Специално: Изчезналите деца на Украйна
Оцеляване сред руините: Епидемии са новата заплаха след трусовете в Турция и Сирия