За работата на медиците на първа линия, за даренията и доброволчеството в студиото на "Още от деня" разговаряхме с председателя на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров.
"Героите в бяло са различни герои." Лекарите и сестрите в интензивните отделения се борят с невидим, но идентифициран враг, посочи той. "Героите в бяло, които работят в лабораториите, общопрактикуващите лекари също се срещат с невидимия враг, преди да е идентифициран. Затова ние решихме, че трябва да осигурим предпазни средства на колегите в лабораториите, на общопрактикуващите кабинети, в ДКЦ-та, защото те са подложени на рекета, на спекулата, и няма как да се справят сами с този проблем", обясни д-р Маджаров и допълни, че това е довело до решението да се обяви кампания.
Той благодари на Димитър Бербатов за това, че е приел да бъде лице на кампанията "Героите в бяло". Д-р Маджаров посочи, че дарените за два дни средства по сметката са над 30 000 лв., а Бербатов е направил дарение от защитни маски, защитни облекла и дезинфекционни разтвори.
Много доброволци се включват в различни дейности, каза още той.
Вижте разговора във видеото.
Археология и туризъм: Министерството на културата иска промяна на модела на финансиране
Има ли разлив на гориво от кораба "Кайрос", който 8 месеца е заседнал в Черно море?
Забрана за влизане в Сърбия: Защо д-р Валентин Янев не беше допуснат до екофорума?
Премиерът Радев свика институциите заради детската престъпност и насилието
След взрива във Военния завод: Разследващите започнаха огледи на мястото
Минималната работна заплата: Правителството и социалните партньори договориха критериите