Министърът на младежта и спорта проведе среща с извънредния и пълномощен посланик на Унгария в България Миклош Борош.
Унгария се е утвърдила като една от водещите страни в изграждането на спортна инфраструктура в Европа. Затова бихме искали да следваме Вашия пример и да се възползваме от опита Ви в бъдещото сътрудничество. Това заяви министърът на младежта и спорта Иван Пешев по време на среща с извънредния и пълномощен посланик на Унгария у нас Миклош Борош.
Министър Пешев отбеляза, че от края на 2022 г. България и Унгария са в процес на договаряне на Меморандум за разбирателство в областта на спорта.
„Проектът е преминал през процедура на вътрешноведомствено съгласуване и са направени някои изменения в първоначалния проект, приети от Вашата страна. Бихме искали да задълбочим отношенията между нашите две страни и в областта на младежката политика, както и да бъдат обсъдени възможностите за младежки обмен и съвместни младежки програми, проекти и инициативи“, каза още той.
На срещата присъстваха още заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов и Теодорина Тодорова-Петканин, директор на дирекция "Европейски програми, проекти и международно сътрудничество".
„Едно от най-важните постижения на Унгарското председателство на Съвета на Европа беше пълното присъединяване на България и Румъния към шенгенската зона и ние сме благодарни за подкрепата на Унгария“, подчерта министър Пешев.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец