Изабела Шиникова загуби на старта на сингъл на тенис турнир в Египет

Българката продължава в надпреварата на двойки.

изабелла шиникова отпадна четвъртфиналите сингъл турнира дубай
13:40, 31.01.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Изабелла Шиникова допусна загуба още на старта на тенис турнира на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под номер 1 в схемата българка отстъпи пред участващата с "уайлд кард" рускиня Екатерина Шалимова с 4:6, 6:7(4) за 2:06 часа, след като допусна пет пробива.

В първия сет Шиникова пропиля преднина от 4:1, загуби пет поредни гейма, а с това и сета. Във втората част съперничката й поведе с 5:1, българката направи обрат до 6:5, но загуби мача след 4:7 в тайбрека.

Вчера Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки. Българката и Линда Климовицова (Чехия) победиха в първата си среща третите поставени Анастасия Гасанова (Русия) и Деа Херджелаш (Босна и Херцеговина) с 6:1, 7:5 за 66 минути.