Изабелла Шиникова е на четвъртфинал на сингъл в италианския град Соларино

Поставената под №1 в схемата българка победи във втория кръг Аюми Кошиши от Япония.

изабелла шиникова финал тенис турнира върнячка баня
15:54, 16.11.2023

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира в италианския град Соларино с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №1 в схемата българка победи във втория кръг със 7:5, 5:7, 6:2 Аюми Кошиши от Япония. Срещата продължи 2 часа и 22 минути.

Българката, заемаща 291-а позиция в световната ранглиста, допусна обрат от 4:2 до 4:5 в първия сет, но се пребори за успешното 7:5 в своя полза. Втората част се разви по подобен сценарий, но с обратен знак. Шиникова изоставаше с 2:4, навакса до 5:4, но Кошииши спечели следващите три гейма и изравни резултата.

Изабелла Шиникова бе категорична в третия сет, натрупа аванс от 5:1 и затвори мача при 6:2.

За място на полуфиналите Шиникова ще играе срещу Самира Де Стефано от Италия.