Изключително интересни състезания на Гран При България по мотокрос в Севлиево

11:09, 13.07.2020
Чете се за: 01:44 мин.
Други спортове
изключително интересни състезания гран българия мотокрос севлиево

На мотополигон „Горна Росица”, Община Севлиево завършиха състезанията от програмата на 2-ия кръг на BMU European championship 2020 и първи кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос.

Заради ограниченията от Министерството на здравеопазването спортните събития да бъдат без публика, трибуните на най-доброто трасе в света останаха празни и феновете на мотоциклетния спорт не успяха да видят на живо карането на 130-те пилоти от България, Румъния и Гърция във всички класове.

При най-малките в МХ 50 кубически сантиметра крайната победа след двата манша спечели Никола Мутафчиев (първи манш – 1 място, втори манш – 2 място – 47 точки, КТМ, СК Панчо рейсинг тим), а на втората позиция на подиума се качи Симеон Тодоров ( 1 – 6, 2-1, 40 точки, Хускварна, МСК М6 Ямаха рейсинг тим). Трети в този клас финишира Николай Павлов (1-2, 2-5,38 точки, Хускварна, МСК М6 Ямаха рейсинг тим).

В МХ 65 сс. първите трима завършиха един след друг и в двата манша. Убедителното представяне на Дани Цанков (1-1, 2-1, 50 точки, Ямаха, МСК М6 Ямаха рейсинг тим) му донесе заслужения краен успех в Севлиево, докато Венцислав Тошев (1-2,2-2, 44 точки, КТМ, СК Мото спорт Варна) и Мартин Лалев (1-3, 2-3, 40 точки, КТМ, МСК Севлиево) завършиха съответно на второ и трето място.

При МХ 85 сс. Христиан Георгиев (1-1, 2-1, 50 точки, КТМ, СК Мото спорт Варна) не остави шансове на конкурентите си в неделния ден и записа пълен успех. Мирослав Димитров (1-3, 2-2, 42 точки, Ямаха, СК Киппен МХ Рейсинг тим) стъпи на втората позиция на подиума, а румънеца Золтан Ордог (1-2, 2-3, 42 точки,Ямаха) стана трети.

Местният любимец Хакан Халми в МХ2 (1-1,2-1, 50 точки, КТМ, МСК Севлиево 2004) караше много сигурно и тактически правилно по пътя към двойната си победа и логично взе купата за първото място от кръга. След него се наредиха Николай Малинов (1-3, 2-2, 42 точки, КТМ, СК Киппен МХ рейсинг тим) и Кристиан Томпа (1-4, 2-4, 38 точки, Румъния,КТМ).

Участващият в настоящия шампионат в клас МХ1 многократен шампион на България Майкъл Иванов (50 точки,КТМ, СМК Пловдив мотор спорт) показа своята класа и възможности, като още от старта правеше разлики във времената спрямо останалите пилоти. Майкъл завърши и в двата манша с аванс от над 1 минута пред втория Панайотис Кузис (44 точки, Гърция,Сузуки), докато Калоян Илиев (КТМ, МСК Севлиево), приключи състезанията с третата позиция и 40 точки от „Горна Росица”. В МХ, Григор Царев (КТМ, Джи Ар Си Моторспорт 2020) записа двоен успех със силното си каране, оставяйки на втората и третата позиция Николай Колев (1-2,2-2, 44 точки, Хонда, МСК М 6 Ямаха рейсинг тим) и Йонут Кояну (1-3,2-4, 38 точки, Румъния).

В новия клас за сезона - МХ Senior (пилоти навършили 45-годишна възраст) Васил Стоянов (1-1,2-1, 50 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, Хонда) завърши като краен победител и в двата манша. Николай Манчев (1-4,2-3, 38 точки, СМК Пловдив Мотор спорт, Ямаха) и Станко Боянов (1-6,2-2,37 точки, МСК НСА Мопорспорт, Кавазаки) се качиха на втората и третата позиция на подиума за награждаване.

Следващият кръг по мотокрос ще бъде на 25 и 26 юли на легендарното трасе „Ридо”- Самоков.

Още Други спортове

Десислава Миланова с трети успех на Световната купа по прескачане на препятствия
19:58, 25.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Радомир Стоянов спечели бронзов медал на европейското първенство по борба до 23 г.
Чете се за: 00:57 мин.
Илиана Раева пред БНТ: Ако Стилияна Николова си направи композициите, няма кой да я бие
18:22, 25.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Валентина Иванова пред БНТ: Стилияна Николова получава оценките, които заслужава
18:03, 25.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на еврошампионата по художествена гимнастика
17:56, 25.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Десислава Миланова постигна трета победа в изпитанието Голд тур на Световната купа по конен спорт
17:51, 25.05.2024
Ален Хубулов ще спори за титлата на европейското първенство по борба до 23 г.
17:39, 25.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Две български победи преди обед в третия ден на Световната купа по конен спорт на база "Фригопан"
17:34, 25.05.2024
Солскяер: Де Хеа се нуждае от повече трофеи