Измъчена победа на Байерн ги направи шампиони за 8-и пореден път

11:44, 17.06.2020
Чете се за: 00:56 мин.
Европейски футбол
измъчена победа байерн направи шампиони пореден път

Футболистите на Байерн (Мюнхен) спечелиха титлата в първенството на Германия за осми пореден и общо за 30-и път в историята си!

Успехът стана факт след трудната победа при гостуването на Вердер в Бремен с 1:0 в среща от 32-ия кръг. Герой за баварците е обичайният заподозрян - Роберт Левандовски, който с 31-ото си попадение за сезона остави титлата на "Алианц Арена". Така в класирането Байерн (Мюнхен) има 10 точки повече от втория Борусия (Дортмунд) и 14 повече от третия Лайпциг, които не могат да бъдат наваксани в оставащите три мача за преследвачите.

На "Везерщадион" в Бремен, гостите имаха инициативата и бяха по-добрия отбор пред по-голямата част от срещата, но успехът дойде трудно. Въпреки превъзходството си през първата част, баварците стигнаха до попадението, донесло титлата, едва в края. При поредната атака към вратата на Вердер, Боатенг подаде технично към Левандовски, който я укроти на гърди, и хубав и добре премерен удар я прати във вратата. Системата за видеоповторения само потвърди, че засада нямаше.

И в края на второто полувреме стана интересно, защото червен картон от Байерн в 79-ата минута получи Алфонсо Дейвис. Това доведе до опити за изравняване на резултата от страна на Вердер, но в последните секунди класата на вратаря Мануел Нойер си каза думата и той предотврати сигурен гол след удар на Юя Осако.

Вердер остава под спасителната черта в класирането, като тимът има три точки по-малко от Майнц, който е на спасителното 15-о място.

Още Европейски футбол

Победи за отборите на Валентин Антов и Петко Христов в Серия "Б"
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Селекционерът на Белгия обяви, че няма да разчита на вратаря Тибо Куртоа за Евро 2024
11:52, 01.05.2024