Измъчена победа за ЦСКА-София срещу Витоша, Евандро спаси "червените"

11:26, 07.06.2020
Чете се за: 01:33 мин.
Български футбол
измъчена победа цска софия витоша евандро спаси червените

С късен гол на Евандро, ЦСКА София се наложи като гост над последния в класирането Витоша (Бистрица) в мач от 25-ия кръг на родния футболен елит.

С успеха "червените" се изкачиха на третото място с 49 точки и останаха на 9 точки зад лидера Лудогорец. Домакините пък са твърдо на дъното със само 6 точки, а с това вече нямат шанс да се измъкнат от последното място, заради което изпадат във втория ешалон.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на ЦСКА (София) и на българския национален отбор Борис Гаганелов, който почина в петък. Гостите имаха игрово предимство, но чак в 20-ата минута Стефано Белтраме отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който беше избит с върха на пръстите от Николай Кръстев над гредата.

В средата на първата част реферът Радослав Гидженов отсъди спорна дузпа след падане на Брадли Мазику в наказателното поле след съприкосновение със Запро Динев. Кръстев обаче запази хладнокръвие и спаси удара на Али Соу от бялата точка. В

итоша стигна до първия си удар към вратата на съперника в 37-ата минута, когато Емил Гъргоров шутира от 20 метра, но над целта. До почивката опасни удари на Белтраме и на Греъм Кери от фаул преминаха близо до целта, но до гол не се стигна.

ЦСКА София продължи да атакува и след почивката. В 51-ата минута Кристиан Малинов изведе Соу в чиста позиция, но от ъгъла на малкия пеналт нападателят отново не успя да преодолее Кръстев, който показа отличен рефлекс и с една ръка успя да парира удара по тревата.

Гостите атакуваха неистово, като в последните десет минути старши треньорът Милош Крушчич дори пусна четирима чисти нападатели.

В 85-ата минута резервата Евандро Да Силва все пак стигна до попадението. Греъм Кери центрира отлично от ляво към далечната греда и бразилецът с глава от границата на малкото наказателно поле засече в мрежата.
В

добавеното време друга резерва Енрике Рафаел удари и напречната греда с изстрел от 13-14 метра.

Среща от 25-ия кръг на Първа футболна лига:

Витоша (Бистрица) - ЦСКА София - 0:1 (0:0)

състави:

- Витоша: Кръстев, Дяков, Зюмбулев, Бонев, Христо Иванов (88-Костадинов), Динев (46-Кутев), Амзин, Садула, Гъргоров (53-Първанов), Кабов, Илия Димитров (84-Мохамед Сила);

- ЦСКА-София: Бусато, Турицов, Антов, Занев, Мазику, Малинов, Пинто (80-Юрич), Кери, Белтраме (80-Евандро), Джеси (62-Енрике Рафаел), Соу (55-Ахмедов).

20:06, 14.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)