Джокович не остави шанс на Лука Пюи и е на финал с Надал

18:20, 25.01.2019
Чете се за: 00:52 мин.
Тенис
джокович остави шанс лука пюи финал надал

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович е само на победа от седма титла от Откритото първенство на Австралия, след като в полуфиналите разгроми французина Лука Пюи с 6:0, 6:2, 6:2.

Срещата на "Род Лейвър Арина" продължи едва час и 25 минути и се превърна в истински рецитал на сърбина, който не даде абсолютно никакви шансове на 24-годишния си съперник.
Джокович бе безгрешен в първия сет и го затвори след само 23 минути игра. Във втората част Пуюи все пак успя да спечели две от подаванията си, но все още бе твърде далеч от нивото на Джокович.

Загубеният втори сет окончателно прекърши съпротивата на Пуюи и в третия Джокович отново доминираше тотално, давайки само два гейма на съперника си.

Във финала в неделя Джокович ще играе с испанеца Рафаел Надал, който в четвъртък победи също в три сета гръка Стефанос Циципас. Мачът между Джокович и Надал е повторение на финала на турнира през 2012 година.

„Това беше един от най-добрите ми мачове. Всичко в играта ми се получаваше. Това е труден момент за Лука, но му пожелавам всичко най-добро. Той има качествата да бъде играч от топ 10 и този мач ще бъде много ценен за него. Миналата година, когато бях контузен, вярвах, че мога да се върна на това ниво. Винаги вярвам в способностите си и това ми помага. Преди мача говорих 45 минути с 4-годишния ми син и той ми пожела успех. Сега ми предстои мач с Надал, а всяка среща с него е преживяване за цял живот", каза Джокович след победата.

Още Тенис

Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
Чете се за: 00:40 мин.
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франсиско Серундоло
20:18, 01.05.2024
Рубльов победи шампиона от последните две години Алкарас, в Мадрид ще има нов шампион
19:13, 01.05.2024
Стоусър и Чжан спечелиха титлата на двойки на АО
След ратификацията на Договора от Преспа - ще загуби ли Ципрас следващите избори