Джокович ще играе 11-ия си четвъртфинал в Австралия

17:54, 26.01.2020
Чете се за: 00:33 мин.
Тенис
джокович играе четвъртфинал австралия

Седемкратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон Новак Джокович (Сърбия) се класира за 11-и път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 2 Джокович надделя над аржентинеца Диего Шварцман с 6:3, 6:4, 6:4.

След равностойно начало 32-годишният белградчанин направи ключова серия от шест поредни гейма, след която взе първия сет и поведе с 3:0 по пътя си към успеха и във втория.

В третата част шампионът реализира единствен брейк в петия гейм и до края удържа аванса си. За място на полуфиналите той ще се изправи срещу номер 32 Милош Раонич (Канада), който пласира 35 аса при успеха над вицешампиона през 2018 година Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 6:3, 7:5.

Канадецът направи два поредни пробива, с които си осигури успеха в първия сет и поведе с 3:0 във втория. Той реализира още един брейк в края на третата част, за да триумфира. Джокович има девет победи в девет мача срещу Раонич.

Чете се за: 02:07 мин.
Арина Сабаленка срещу Ига Швьонтек в повторение на миналогодишния финал в Мадрид
10:10, 03.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
Чете се за: 00:40 мин.
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франсиско Серундоло
10:57, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.