Кале Рованпера спечели рали Акрополис

кале рованпера спечели рали акрополис
22:11, 10.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Кале Рованпера спечели рали Акрополис в Гърция, 10-ти кръг от световния шампион по автомобилизъм. 22-годишният финландски пилот на Тойота финишира за 3:00:16.7 часа и постигна трета победа за сезона.

Световният първенец постигна общо 11-ти успех в своята кариера и се доближи до втора поредна световна титла.

Рованпера демонстрира силна форма през всичките дни на състезанието и спечели осем от общо 15 скоростни отсечки. Ефин Еванс с Тойота остана втората позиция, на 1 минута и 31.7 секунди след победителя. Трети се нареди Дани Сордо. Испанският състезател на Хюндай е на 4.2 секунди зад британеца.

Кале Рованпера води в генералното класиране в първенството с 200 точки. Три кръга преди края на сезона Елфин Еванс има 167 пункта. На трета позиция е белгиецът Тиери Ньовил с Хюндай, който е със 134 точки. Тойота води в подреждането при отборите с 430 точки. Следващото състезание е на 28 септември в Чили.

Нов протест настоява за изграждане на кръгово кръстовище след прохода "Шипка"
Българските гимнастици останаха без отличия във втория ден от финалите на Световната купа в Унгария