Следващият етап от сезона ще бъде рали Финландия, което ще се проведе между 1 и 4 август.

световният шампион кале рованперя поведе класирането рали акропола гърция
16:25, 21.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Финландският пилот на Тойота Кале Рованперя спечели Тат Рали Латвия в неделя, като той не изпусна водачеството в осмото състезание през сезона за световния шампионат през цялото време.

Двукратният световен шампион Рованперя, който участва само в някои от състезанията през настоящия сезон, изпревари френския си съотборник в Тойота Себастиен Ожие, който също има частично участие през годината.

Световният шампион от 2019 От Тенак от Естония с Хюндай остана на трето място в състезанието. Той направи отлична операция през уикенда, тъй като измести от второто място в генералното класиране британеца Елфин Еванс с Тойота, който приключи на пето място днес.

Латвиецът Мартинс Сескс с Форд, който имаше сериозни шансове за подиума в домашната надпревара, в крайна сметка завърши на седма позиция.

Това беше първото рали в Латвия, като след него белгиецът Тиери Нювил с Хюндай запази лидерската си позиция в генералното подреждане. Той обаче вече има само 8 точки преднина пред От Тенак и 13 точки аванс пред третия Елфин Еванс.