Ландо Норис оглави втората свободна тренировка за Гран при на Сингапур

Британецът спря хронометрите на 1:30.727 минути в най-бързата си обиколка на пистата "Марина Бей".

Ландо Норис
17:47, 20.09.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Пилотът на Макларън Ландо Норис постигна най-добрия резултат във втората тренировка преди Гран при на Сингапур, което се явява 18-и кръг за сезона във Формула 1.

Британецът спря хронометрите на 1:30.727 минути в най-бързата си обиколка на пистата "Марина Бей". По-рано през деня в първата тренировка Норис остана на втора позиция зад пилота на Ферари Шарл Льоклер.

Сега монегасецът бе този, който отстъпи на втората позиция, като той бе по-бавен със само 0.058 секунди. Трето време записа другият пилот на Ферари - Карлос Сайнц. Испанецът завърши на 0.629 секунди от Норис.

Японецът Юки Цунода с РБ показа, че петото му място в първата тренировка не е било случайно и се нареди на четвърта позиция във втората с пасив от 0.741 секунди спрямо великобританеца. Цунода изпревари с едва 6 хилядни от секундата съотборника на Норис в Макларън Оскар Пиастри, с 10 хилядни съотборника си Даниел Рикардо и с 20 хилядни Джордж Ръсел от Мерцедес.

Тренировката се оказа проблемна за световния шампион и лидер в класирането Макс Верстапен от Ред Бул, който остана на едва 15-а позиция с време, което бе с почти 1.3 секунди по-бавно от това на Ландо Норис.

Втората тренировка се проведе на изкуствено осветление, докато първата бе още в светлата част на деня.