Лазаров се отказа в началото на втория сет на мача срещу Бублик на турнира в Дубай

александър лазаров отстъпи музети епичен дуел sofia open 2022
15:56, 28.02.2023

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай с награден фонд 2,855 милиона долара.

Квалификантът Лазаров загуби от Александър Бублик (Казахстан) с 1:6, 0:1 и отказване заради контузия след 24 минути игра.

Българинът реши да прекрати участие в срещата срещу 46-ия в света Бублик при 0:30 на собствен сервис във втория гейм на втория сет, в който той беше загубил и шестте разигравания. В първата част състезаващият се за Казахстан руснак също доминираше и взе 26 от 34 точки.

Лазаров все пак си осигури 22270 долара и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 301-о място.

Състезаващият се за Казахстан руснак през миналата седмица достигна до полуфинал в Марсилия, като на четвъртфиналите елиминира най-добрия български тенисист Григор Димитров със 7:5, 3:6, 7:6(6) след два спасени мачбола.

Александър Морфов е уволнен от Народния театър
България се включва в "Щафетната обиколка на света" по повод 500 дни до началото на ЛОИ Париж 2024