Леброн вкара 46 точки, но въпреки това ЛА Лейкърс загуби градското дерби с ЛА Клипърс

09:37, 25.01.2023
Чете се за: 02:10 мин.
леброн вкара точки въпреки лейкърс загуби градското дерби клипърс

Отборът на ЛА Клипърс надви със 133:115 като гост състава на ЛА Лейкърс в дербито на Лос Анджелис от редовния сезон на НБА.

Клипърс изиграха много силен мач срещу градския съперник, като водеха от началото до края, а превъзходството на "ножиците" бе най-силно изразен във втората четвърт, която бе спечелена от тях с 40:24 и така след първото полувреме резултатът беше 77:54 в полза на гостите.

През втората част "езерняците" намалиха част от пасива си, но въпреки това не успяха да избегнат трето поредно поражение от ЛА Клипърс.

Звездата на Лейкърс Леброн Джеймс отново беше във вихъра си, като той вкара общи 46 точки и добави 9 борби, но дори това не стигна да неговия тим да стигне до победата.

За ЛА Клипърс пък над всички бяха Пол Джордж и Кауай Ленърд, които вкараха съответно по 27 и 25 пункта за успеха на "ножиците".

В класирането Лос Анджелис Клипърс заемат 5-то място в Западната конференция с баланс 26-24, докато Лос Анджелис Лейкърс са 13-ти с баланс 22-26.