На 1 декември от 17.30 ч. първият у нас Леден парк отваря врати в София.
Най-голямата на Балканите зимна пързалка е изградена от Столичната община по виенски модел.
Целият парк е 7000 кв.м, а ледената площ е 3600 кв.м. Изградени са и ледени алеи с дължина 500 м, а по цялото им протежение има светещи рамки, създаващи празнично настроение.
"От 1 януари до края на сезона деца и ученици от София безплатно ще се пързалят в ледения парк от 9.00 до 11.00 часа и безплатно ще се обучават от специалисти в пързалянето с кънки на лед. Нашата идея е да привлечем все повече млади хора към практикуването на зимни спортове в градска среда", коментира председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.
Около Ледения парк ще има и коледен базар, за да може знаковото пространство в сърцето на София да се превърне в истинска зимна приказка.
Изграждат "Леден парк" в Княжевската градина в София (Снимки)
Видео: Столичен общински съвет
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Делфин избра рибарското пристанище “Ченгене скеле” край Бургас за свой дом (ВИДЕО)
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти (СНИМКИ)
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)