Локо Пд продължи успешно защитата на Купата и срещу ЦСКА 1948

16:28, 04.03.2020
Чете се за: 00:55 мин.
Български футбол
локо продължи успешно защитата купата цска 1948

Носителят на Купата на България по футбол - Локомотив (Пловдив), се класира за полуфиналите в настоящия турнир, след като победи с 2:0 ЦСКА 1948 като домакин в мач от четвъртфиналите. Домакините започнаха по-активно и в 6 -ата минута Лукас Масоеро стреля с глава в лявата греда на гостите, топката се върна при него след рикошет, но след повторния му удар тя се отби в напречната греда на вратата на противника.

Три минути по-късно Диниш Алмейда стреля опасно, но Даниел Наумов изби. Гостите бяха добре групирани в защита, а в нападение разчитаха на контраатаки, но не успяваха да застрашат сериозно вратата на "смърфовете". В 31-ата минута Славчо Шоколаров стреля с левия крак, но ударът му бе блокиран. Малко след това Дейвид Малембана засече с глава центриране от фаул, но крайно неточно. След девет минути Димо Атанасов игра с ръка в наказателното поле на своя тим след шут на Бирсент Карагарен и реферът Никола Попов отсъди дузпа. Зад топката застана опитният Димитър Илиев, който се разписа за 1:0.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират. В 62-ата минута реферът Никола Попов вдигна втори жълт картон на Димо Атанасов от гостите и го изгони от игра за непозволено спиране на Димитър Илиев.

В 65-ата минута Димитър Наумов спаси силен удар на Йосип Томашевич. Две минути по-късно Бирсент Карагарен с прецизен удар от границата на наказателното поле реализира за 2:0.

Постепенно темпото на игра спадна. В 80-ата минута Славчо Шоколаров стреля отдалеч, но топката излезе в аут. До края на двубоя и двата съперника не създадоха опасни положения за гол и "черно-белите" продължиха в турнира.

Още Български футбол

Душан Керкез: Показахме, че можем да бъдем опасни
23:08, 06.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Валентин Илиев: Със сигурност ранната смяна повлия
22:56, 06.05.2024
Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 не успяха да се надхитрят в директен сблъсък за седмото място в Първа лига
22:23, 06.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Златомир Загорчич: Няма нищо с Галин Иванов
20:29, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
20:10, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Скандал на скамейката на Славия беляза нулевото равенство срещу Арда
19:56, 06.05.2024
Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
16:05, 03.05.2024
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024