локо изпусне царско село
17:49, 14.09.2019
Чете се за: 00:46 мин.
Български футбол

Локомотив Пловдив победи като гост Царско село с 3:2 като гост в първа среща от 9-ия кръг на efbet Лигата.

В 6-ата минута Георги Илиев бе изведен сам срещу вратаря Мартин Димитров от Парвиз Умарбаев, но до гол не се стигна.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 19-ата минута след автогол на Георги Хашев. Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, а там Дейвид Малембана се извиси.

Топката се удари в рамото на Георги Хашев и спря във вратата на Мартин Димитров.
В добавеното време на първата част Ален Ожболт можеше да вкара втори гол, но ударът му бе париран от Карбониери.

В 50-ата минута новото попълнение Динис Алемйда вкара дебютния си гол в официален мач, след като влезе в игра на почивката. Португалецът засече с глава центриране от ъглов удар. В 53-ата минута Ален Ожболт направи резултата класически.

В 65-ата минута Серкан Юсеин от фаул прати топката в страничната греда. В 84-ата минута Бирсент Карагарен надигра двама защитници на домакините, но след това стреля над гредата.

В 86-ата минута тимът на Царско село получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след като Динис Алмейда събори Андерсон Кордейро. Зад топката застана Георги Минчев и намали на 1:3. В третата минута от добавеното време на срещата Родни Антуи оформи крайното 2:3.

Още Български футбол

Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
Чете се за: 01:25 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.