19:24, 23.04.2019
Чете се за: 00:59 мин.
Български футбол
локо пловдив финал купата

Локомотив Пловдив е първият финалист в турнира за купата на България по футбол за 2019 година.

В реванша от полуфиналите "смърфовете" направиха 0:0 на Националния стадион "Васил Левски" в столицата със Септември и след победата с 4:0 преди седмица на "Лаута" се класираха за мача за трофея с общ резултат 4:0.

Срещата започна по-добре за домакините от Септември, които имаха страхотна възможност да открият резултата в 12-ата минута. Илия Димитров получи подаване близо до точката на дузпата абсолютно непокрит, но не успя уцели топката и тя мина под крака му.

Пет минути след това гостите от Локомотив имаха претенции за дузпа, но главният съдия Валентин Железов не се подведе по театралното падана не Един Бахтич в наказателното поле на Септември, като това бе и по-итересното за първите 45 минути.

В началото на втората част Валентин Галев трябваше да показва рефлекси на вратата на домакините след удар на Абделхаким Буна с глава, който бе избит встрани от стража.

Анте Аралица пробва също да отбележи в 67-мата минута, но ударът му с обръщане от границата на наказателното поле премина над вратата.

Малко след това в игра за Локомотив се появиха Парвиз Умарбаев и Ален Ожболт, което определено раздвижи играта на гостите и доведе до няколко последователни опасности пред вратата на Септември. Валентин Галев обаче бе на мястото си и се справи с ударите на Димитър Илиев на два пъти.

Влезлият като резерва Борис Галчев можеше да отбележи за домакините в 83-тата минута, но ударът му от фаул бе отразен от стража на Локомотив Мартин Луков.

В добавеното време на срещата Абделхаким Буна имаше чудесна възможност да донесе победата на гостите, но пропусна сам срещу вратаря.

Локомотив се класира на финал в турнира за купата на България за първи път от 2012 година насам, когато тимът отстъпи с 1:2 пред Лудогорец.

Още Български футбол

Спартак Варна се завърна в Първа лига
20:04, 03.05.2024
БФС ще помага националния отбор по мини футбол при участие на големи първенства
16:05, 03.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.