19:16, 20.04.2019
Чете се за: 00:52 мин.
Български футбол
лудогорец докосва титлата класика ботев пловдив

Лудогорец поведе с пет точки на върха в генералното класиране на Първа лига, след като победи Ботев Пловдив с 3:0 като домакин. Шампионите спечели 21-та си победа от 30 мача и вече водят с пет точки на ЦСКА-София, който днес завърши наравно 0:0 срещу Левски като домакин. "Сините" пък са трети с 11 точки зад лидера във временното класиране.
Лудогорец доминираше през първото полувреме, но откри резултата чак в 37-та минута. Даниел Кайзер повали Марселиньо в наказателното поле и Драгош Григоре вкара от дузпата, а в добавеното време Якуб Швиерчок беше точен за 2:0. Той преодоля последователно Костадин Ничев и Кайзер, след което изпрати топката във вратата с лекота.
Шампионите изгубиха водещия си реализатор Клаудиу Кешерю през първото полувреме заради контузия, като именно вторият голмайстор Швиерчок се появи на негово място. Румънецът е с 19 попадения през сезона и изостава с едно от лидера в листата на реализаторите Станислав Костов от Левски.
Лудогорец се отдръпна през втората част и двата отбора не създадоха нещо по-опасно до 75-та минута. След нея разградчаните пропуснаха две положения, като първо Швиерчок стреля над вратата, а след това полякът свали удобна топка за Марселиньо пред наказателното поле, но бразилецът не беше точен.
Мачът завърши при резултат 3:0 в полза на Лудогорец, след като Швиерчок се възползва от извеждащо подаване на Марселиньо в 89-та минута.
Ботев остана четвърти в класирането с две точки повече от Черно море. Варненците гостуват утре на шестия Берое.

20:06, 14.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)