Лудогорец отстъпи с 0:1 на Цървена звезда, Владо Стоянов показа класа

12:53, 01.02.2020
Български футбол
лудогорец отстъпи цървена звезда владо стоянов показа класа

Лудогорец отстъпи с 0:1 на Цървена звезда в контролна среща на терена на хотел "Регнум Кария" в Белек. Двата отбора направиха здрав мач, в който Звезда имаше малко по-добрите изяви преди почивката и стигна до гол. Лудогорец игра по-добре през втората част, но не успя да вкара.

В 10-ата минута Мавис Чибота направи самостоятелна акция, който макар и препънат, опита да намери Димо Бакалов, но не сполучи. Съдията можеше да отсъди нарушение, но си замълча. В 17-ата минута Милош Дегенек пък опита късмета си. Но само 10 минути по-късно звездашите откриха резултата. Защитата на българския отбор не успя да изчисти топката след атака от левия фланг и тя стигна до крайния бранител на сърбите Марко Гобелич, който веднага подаде към Петрович. Той стреля, при което Пламен Илиев отрази шута, но при добавката Гобелич не сбърка.

До края на първото полувреме сърбите държаха инициативата, а след смените на почивката Лудогорец стана по-активният отбор. В 53-ата минута Мавис Чибота от фаул удари страничната греда. В следващата атака Чибота намери добре Швиерчок в наказателното поле. Полският нападател би, но Милан Борян спаси. При добавката ударът на Чибота отново беше спасен от сръбския вратар.

В 77-ата минута пояливият се в игра Дан Битон не успя да прокара топката в мрежата, след като на чиста позиция го изведоха Клаудиу Кешерю и Марселиньо след комбинация. Само след две минути отново вратарят Борян спаси вратата си при меле. В 83-ата минута Цървена звезда можеше да стигне до втори гол, след като разгърна чудесна атака. Мирко Иванич отне и преодоля двама от Лудогорец с финт с пета, след което опъна по диагонала към Милан Родич. Човекът от лявото крило центрира към Милан Гаич, а Козмин Моци остана под топката. Ударът на Гаич обаче мина над гредата.

Само една минута по-късно Звезда стигна до дузпа, след като Георги Терзиев подсече в наказателното поле Велко Симич. Завърналият се на вратата Владислав Стоянов обаче спаси изстрела на Милан Павков, отправен в долния десен ъгъл.

20:06, 14.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)