Лудогорец с гешна стъпка срещу Берое

18:22, 30.03.2019
Чете се за: 01:00 мин.
лудогорец гешна стъпка берое

Лудогорец завърши наравно 0:0 в домакинството си с Берое в среща от 27-ия кръг в Първа лига.

Домакините бяха по-активни в самото начало на двубоя, но първият голов шанс беше пропуснат от Берое. Защитникът Рафаел Форстър допусна груба грешка в наказателното поле, допускайки топката да мине под крака му. За гърба му беше Мартин Камбуров, който отправи удар, но Ренан дос Сантос парира изстрела му.

Шампионите отговориха в 36-ата минута Клаудиу Кешерю изведе зад гърба на защитата Вандерсон, който стреля, но Душан Перниш изби кълбото. Последва нов пас към Вандерсон, който върна към Кешерю, а нападателят на Лудогорец реализира попадение, което беше отменено заради засада.

Две минути преди почивката Марселиньо центрира за Джоди Лукоки, който избяга на Александър Василев и стреля с плонж към вратата на Берое, но топката прелетя близо до десния страничен стълб на Душан Перниш.

След почивката Лудогорец имаше превъзходство, но първо в 50-ата минута Ренан спаси вратата си от попадение след удар на Александър Цветков.

Само две минути след това Кешерю не успя да открие резултата, а в 57-ата минута Марселиньо направи огромен пропуск пред вратата на старозагорци, а поредна добра намеса имаше Перниш.

В 59-ата минута Джоди Лукоки също не успя да се разпише от съвсем близка дистанция.

В 77-ата минута резервата Адриан Попа центрира за Абел Анисе, който от няколко метра направи огромен пропуск и би с глава в тялото на Душан Перниш.

В добавеното време Марселиньо остана на голова позиция в наказателното поле, но отблизо стреля в аут.

След това равенство лидерът в класирането Лудогорец има актив от 63 точки, докато Берое е на пето място в Първа лига с 43 точки.

Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.