Лудогорец се върна след 2 гола пасив и победи Ботев Пловдив

лудогорец върна гола пасив победи ботев пловдив
18:16, 23.09.2018
Чете се за: 01:27 мин.
Български футбол

Шампионът на България Лудогорец спечели с 3:2 гостуването си на Ботев Пловдив в последен мач от деветия кръг на Първа лига.

"Орлите" изоставаха с 0:2 след 15 минути игра, но с голове на Козмин Моци, Мей Малангу и Марселиньо през второто полувреме направиха обрат и взеха трите точки от мача.
Двубоят започна отлично за домакините от Ботев, които само за четвърт час си изковаха преднина от два гола.

В стотния си мач в Първа лига халфът Серкан Юсеин даде аванс на "канарчетата" още в 8-мата минута с хубав удар точно под напречната греда на вратата на Ренан.

Ранният гол определено обърка гостите и шест минути по-късно те допуснаха и втори гол. Ботев получи правото да изпълни свободен удар на около 30 метра встрани от вратата. Тодор Неделев застана зад топката, но вместо да центрира, както очакваха всички и най-вече вратарят Ренан, той насочи топката направо към вратата и тя влетя в мрежата за 2:0.

До края на първото полувреме Ботев можеше и да увеличи преднината си, но Кристиян Димитров пропусна с глава от границата на вратарското поле. Нервите на стадиона в "Коматево" също не липсваха, като за главния съдия Ивайло Стоянов се отвори много работа, а той спести и втори жълти картони на Костадин Ничев от състава на домакините и на Клаудиу Кешерю за гостите.

На почивката Пауло Аутуори направи промяна в състава си, като играта напусна капитанът Светослав Дяков, а неговото място бе заето от новото попълнение Мей Малангу.

Промяната даде резултат и Лудогорец бе доста по-активен след паузата. В 58-мата минута шампионите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Сисиньо на Густаво Афонсо. Зад топката застана Козмин Моци, който хладнокръвно намали за 1:2.

Само четири минути по-късно Лудогорец изравни. Друга резерва - Джоди Лукоки, центрира в наказателното поле и непокритият Малангу с глава вкара за 2:2.

Малангу можеше да вкара втория си гол в мача в 74-тата минута, но мощният му изстрел премина над вратата на Даниел Кайзер. Десет минути по-късно Марселиньо пропусна отличен шанс да вкара победен гол, но шутът му от воле попадна точно в ръцете на Кайзер.

В 89-ата минута натискът на Лудогорец се оказа достатъчен и за трети гол. Центриране от корнер доведе до разбъркване в наказателното поле на Ботев, Малангу чукна топката към непокрития Марселиньо, който с пета вкара за 3:2 за Лудогорец.

При попадението играчите на Ботев поискаха засада на Марселиньо, но повторенията показаха, че Йордан Минев я покрива.

С победата Лудогорец събра 20 точки и се доближи на 2 от водачите в класирането ЦСКА-София и Левски.

Още Български футбол

Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.