лудогорец спечели битката върха
21:02, 05.10.2019
Чете се за: 01:03 мин.
Български футбол

Лудогорец увеличи преднината си на върха в класирането на българската футболна efbet Лига на четири точки, след като победи директния съперник Левски с 2:0 в Разград.

Шампионите са с 30 точки, "сините" са втори с 26 и са равни по точки с Локомотив Пловдив, а ЦСКА-София е с три назад преди паузата за националните отбори.

Мачът започна с отлична възможност за Левски, след като Фелипе Нашименто получи топката в наказателното поле, но неговият удар бе твърде слаб и в ръцете на вратаря Пламен Илиев.

В 14-та минута "сините" имаха още един шанс от пряксвободен удар, при който Живко Миланов уцели горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец, но националният страж отново спаси разградчаните, този път с отличен плонж.

Лудогорец отговори на предизвикателството с гол. В 16-та минута центриране в наказателното поле предизвика разбъркване и топката в крайна сметка попадна в Марвин Чибота, който вкара с акробатичен удар.

До края на полувремето Лудогорец пропусна още две добри положения за гол. Първо Клаудиу Кешерю стреля над гредата от пряксвободен удар, а след това Чибота също не успя да уцели вратата на Милан Миятович.

Първото положение за второто полувреме бе за "сините". След бързо изнасяне на топката Фелипе Нашименто подаде наляво към Найджъл Роберта, който влезе към центъра и стреля моментално в далечния ъгъл, но топката се размина с вратата.

Въпреки че Левски опита натиск през второто полувреме, Лудогорец се държеше стабилно в защита и дочака с търпение втория си гол. В 80-та минута Клаудиу Кешерю получи топката в наказателното поле, овладя я пред защитник на "сините" и преодоля Милан Миятович с техничен удар към далечния ъгъл.

Дан Битон бе близо до трети гол за Лудогорец в добавеното време, но Миятович спаси. Това беше и последната опасност в мача, завършил с победа за шампионите.

Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.