Манчестър Сити разби с пет гола Норич на "Етихад"

19:48, 21.08.2021
манчестър сити разби пет гола норич етихад

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа първа победа през новия сезон във Висшата лига, след като разгроми у дома новака Норич с 5:0 в мач от 2-ия кръг на английското първенство.

По този начин "гражданите" се реваншираха частично на своите привърженици за изненадващата загуба от Тотнъм на старта на шампионата.

Днес обаче футболистите на Пеп Гуардиола бяха безмилостни срещу "канарчетата", за които това беше тежко поражение в първенството след загубата с 0:3 на старта от Ливърпул.

Още в 7-ата минута прострелно подаване на Габриел Жезус отдясно доведе до суматоха в наказателното поле на Норич, която в крайна сметка завърши с автогол на вратаря Тим Крул, което даде аванс на домакините.

В 16-ата минута ВАР отмени гол на "гражданите", но шест по-късно всичко бе редовно, когато Джак Грийлиш прати топката във вратата на Норич след ново подаване на Жезус отдясно.

Аймерик Лапорт направи резултата 3:0 в 64-та минута, вкарвайки след поредното разбъркване пред вратата на гостите.

В 71-ата минута Рахим Стърлинг покачи на 4:0, а Рияд Марез оформи крайното 5:0 шест минути преди края на редовното време.

Така Манчестър Сити вече има 3 точки, докато Норич е на дъното без актив и голова разлика 0-8 след първите два кръга.