Манчестър Юнайтед и Ерик тен Хаг започнаха сезона с поражение

манчестър юнайтед
17:55, 07.08.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед започна сезона във Висшата лига на Англия със загуба. „Червените дяволи“ претърпяха поражение с 1:2 от Брайтън енд Хоув Албиън на своя стадион „Олд Трафорд“.

„Царуването“ на новия мениджър на Юнайтед Ерик тен Хаг започна с фалстарт, при това пред погледа на сър Алекс Фъргюсън, който изгледа срещата от трибуните.

Наставникът реши да остави Кристиано Роналдо на пейката в началото на мача, като го пусна в игра в 53-ата минута вместо Фред при резултат 0:2.

Брайтън успя да реализира два гола още преди почивката чрез 31-годишния Паскал Грос. Полузащитникът се разписа в 30-ата и 39-ата минута.

Ерик тен Хаг заложи на Маркъс Рашфорд на върха на атаката в стартовия си състав, като новите попълнения Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес също започнаха от първата минута. Въпреки помощта на звездата Кристиано Роналдо през втората част тимът успя да върне само едно попадение.

В 68-ата минута след меле в наказателното поле на Брайтън Алексис Мак Алистър си отбеляза автогол за 1:2.

За "чайките" това беше първа победа във Висшата лига на „Олд Трафорд“.

В друг мач от първия кръг на Висшата лига на Англия Лестър и Брендфорд завършиха 2:2.

Белугата, попаднала в капан в Сена - какви са вариантите за връщането на бозайника в океана
Как приемат домакинствата поскъпването на парното и топлата вода?