Манчестър Юнайтед победи Шериф и продължава гонитбата с Реал Сосиедад за първото място в група Е на Лига Европа

манчестър юнайтед спечели дербито тотнъм изкачи петото висшата лига
23:29, 27.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 при домакинството си на Шериф Тираспол в двубой от предпоследния пети кръг на Е в Лига Европа.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в последната минута на първата част, когато Кристиан Ериксен центрира от ъглов удар в наказателното поле на молдовския тима, където на първа греда непокритият Диого Далот с глава се разписа във вратата, пазена от Максим Ковал.

След малко повече от час игра завърналият се в състава на Юнайтед Кристиано Роналдо прати топката в мрежата зад стража Ковал, но голът на португалеца бе отменен, тъй като бе в засада при подаването на Бруно Фернандеш към него.

Домакините удвоиха преднината си в 65-ата минута. Асистентът за първия гол Ериксен изведе Люк Шоу по левия фланг и английския национал центрира в пеналтерията на Шериф, а Маркъс Рашфорд с глава отбеляза.

Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо с гол в 81-ата минута.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 12 точки, на три пункта зад лидера Реал Сосиедад. Шериф Тираспол е трети с три точки, на последното място заема Омония Никозия.