Марко Одермат спечели последния Супергигантски слалом за сезона

марко одермат спечели последния супергигантски слалом сезона
13:34, 16.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Марко Одермат победи в Супергигантския слалом за мъже от финалите на Световната купа по ски алпийски дисциплини в Солдеу, Андора.

Швейцарецът, който отдавна си осигури трофеите в дисциплината и в Световната купа, победи на пистата Алига в Андора с резултат от 1:23.91 минути.

На второ място на 0.29 секунди завърши австриецът Марко Шварц, а третата позиция с изоставане от 0.71 секунди остана за норвежеца Александър Омод Килде. Американецът Райън Кохрън-Сийгъл, канадецът Джефри Рийд и германецът Андреас Зандер заеха останалите места в топ 6.

В крайното класиране за сезона в дисциплината супергигантски слалом Одермат завършва със 740 точки. Втори с 512 е Килде, а на трето място с 335 точки е австриецът Винсент Кирхмайр.

Преди последните два старта за сезона - гигантския слалом и слалома, в генералното класиране Одермат има актив от 1942 точки, пред Килдер 1340 и норвежеца Хенрик Кристоферсен с 1014.

При дамите Лара Гут-Бехрами спечели Супергигантски слалом. Швейцарката даде време от 1:26.70 минута. С това тя спечели и Световната купа в дисциплината, която миналата година бе взета от италианката Федерика Бриньоне.

Посегателство срещу българския център в Скопие
Бъбречна криза извади Станимира Петрова от световното първенство по бокс в Индия