Мартин Чой и неговите съотборници заеха 11-о място в клас "Супербайк" на "24 часа на Льо Ман".

мартин чой неговите съотборници заеха клас супербайк часа льо ман
от БНТ , Източник: БНР
22:02, 16.04.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Най-добрият български мотоциклетист Мартин Чой заедно със своя тим "Мотобокс Кремер Рейтинг тим" завърши на 11-о място в клас "Супербайк" по време на легендарното състезание за "24 часа на Льо Ман".

За Чой това беше общо седмо участие в надпреварата на прочутото френско трасе, като тази година той си партнира с италианеца Кристиан Наполи, с когото се състезава през последните три години за френския ENERGY ENDURANCE 91, и с германеца Даниел Рубин.

И тримата съумяха да стигнат до финала на състезанието на легендарното трасе "Льо Ман" със своя мотор "Ямаха", като се наредиха на 15-а позиция в крайното класиране.

"Много трудно и тежко беше това състезание. През нощта беше изключително студено. Ситуацията се усложни в сутрешните часове, когато падна мъгла", сподели Мартин Чой след края на надпреварата.