Чете се за: 00:27 мин.
Тенис
медведев пречупи зверев вдигна титлата париж

Данийл Медведев се наложи над Александър Зверев в три сета и триумфира с титлата на "Мастърс"-а в Париж.

В заключителната среща руснакът обърна германеца с 5-7, 6-4, 6-1 след 2 часа и 7 минути игра.

Медведев реализира 14 аса и 4 пробива от 10 възможности. За него това бе първи финал през 2020 г.

Най-добрият му резултат бе полуфинал на "US Open", където загуби от бъдещия шампион Доминик Тийм.

За Медведев също така това бе четвърти финал на турнир от сериите "Мастърс". През 2019 г. той спечели в Синсинати и Шанхай, а в Монреал загуби от Рафаел Надал.

От днес Медведев е на четвъртото място в световната тенис ранглиста на АТР, като измести 20-кратния победител в турнири от "Големия шлем" - Роджър Федерер.

Сега на руснака му предстои участие в заключителния турнир на АТР, който ще се проведе от 15 до 22 ноември в Лондон.