В областта е обявен червен код за опасни валежи
Във връзка с обявения червен код за интензивни валежи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов проведе среща с председателя на Управителния съвет на АПИ инж. Йордан Вълчев и с председателя на Управителния съвет на ВиК Холдинга инж. Лозко Лозев. На нея e докладвано, че към момента няма аварирали ВиК съоръжения и щети по републиканската пътна мрежа.
Въпреки това министър Иванов разпореди екипите на АПИ и ВиК да продължат да бъдат в готовност с 24-часови дежурства, за да следят критичните съоръжения и да оказват помощ на кметовете и областния управител при нужда. В готовност остават и екипите на АПИ във връзка с обичайно зачестяващите при валежи свлачища и срутища, така че пътната мрежа да се почиства своевременно.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата