На 8 юли 2022 г. Министерството на външните работи на Република България изпрати нота до Министерството на външните работи на Република Северна Македония.
Чрез нея беше отправена покана към министър Буяр Османи за провеждане на годишно заседание на Съвместната междуправителствена комисия по чл. 12 от Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество от 2017 г. на 9, 10 или 11 юли 2022 г. в гр. Банско.
Предстоящото заседание на тази съвместна комисия следва да осъществи преглед на изпълнението на двустранния Договор за изминалия период и да приеме мерки за подобряване на двустранното сътрудничество във всички сектори.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата