Националите до 14 г. завършиха с успех участието си в груповата фаза на Словения Бол

националите завършиха успех участието груповата фаза словения бол
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
23:26, 18.08.2023

Националният отбор на България по баскетбол за момчета U14 записа първата си победа на турнира Словения Бол, след като в последния си мач от груповата фаза надви домакина Словения със 78:63.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас изоставаха в началните минути, но в края на първата част обърнаха за 14:12. Те стартираха втория период с 15 безответни точки, а на почивката водеха с 36:26.

Почти през цялото второ полувреме момчетата ни поддържаха двуцифрена разлика и макар четири минути преди края съперникът да се доближи само на 7, до обрат не се стигна.

Калоян Марчев стана най-резултатен за победителите с 21 точки. По 15 отбелязаха Иво Валентинов и Георги Димов, а 10 добави Борис Димитров.

С успеха България завършва участието си в груповата фаза с баланс 1-3, с колкото е и Украйна. Тимът ни обаче остава на последното пето място в групата, тъй като загуби прекия мач срещу този съперник. Така "лъвчетата" ще играят срещу петия в другата група, а именно втория тим Словения, за да определят кой ще завърши девети в крайното класиране.

Байерн стартира защитата на титлата с категоричен успех в Бремен, Кейн с гол и асистенция