Над 300 състезатели взеха участие в националния шампионат по шотокан карате

шотокан
Снимка: БНТ
09:55, 27.02.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Над 300 състезатели взеха участие в националния шампионат по шотокан карате, който се проведе в Пловдив.

18-ото индивидуално и отборно първенство се проведе в спортната зала "Сила" и събра състезатели от 22 български клуба. Срещите продължиха до късно снощи и състезанието приключи без тежки контузии при участниците.

"Първа година правим национално състезание в Пловдив и сме много щастливи. Залата ни е по мярка. Всяко едно състезание е предизвикателство за нас. Това е подготовка за европейско първенство. Има нови лица, емоцията винаги е висока. За нас това е празник."

При жените в дисциплината "ката" Айлин Бобева от клуб Френдшип стана победител, следвана от Теодора Тодорова и Бояна Стефанова.

При мъжете Реми Бобев, също от клуб Френдшип, спечели златото, оставяйки след себе си Анджей Згжива и Андрей Ресми Бобев.

В дисциплината комите при мъжете в категория до 80+ Иво Арсов бе най-добър. Второто и третото място останаха за Ивайло Николов и Теодор Лазаров.

При жените в същата дисциплина Ива Кръстева от спортен клуб Сила зае първото място. След нея със сребро и бронз останаха Румита Костадинова и Деси Чаванова.

В момента се изгражда нов национален отбор от млади състезатели, които се доказват с израстването си в тези състезания. Следващото предизвикателството е европейското първенство през април във Венеция.

Чете се за: 03:07 мин.
Иван Спиров спечели приза „Рачо Колев – едно сърце, една игра”
17:26, 03.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Де Лихт и Мусиала пропускат двубоя на Байерн с Щутгарт
17:10, 03.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
Иван Демерджиев: Целта ни е да спрем мигрантите още на границата
"Всичко навсякъде наведнъж" е големият победител на наградите на Гилдията на актьорите