29-годишният Браун е сред водещите фигури в лигата.
НБА наложи сериозна санкция на звездата на Бостън Селтикс Джейлън Браун, който ще трябва да плати глоба в размер на 50 000 долара заради публични критики към съдийството след отпадането на тима от плейофите, съобщава Reuters.
Браун направи изказванията си непосредствено след загубата със 100:109 от Филаделфия 76ърс в решаващия седми мач от серията в първия кръг на Източната конференция.
В излъчване на живо в платформата Twitch баскетболистът заяви, че още през редовния сезон е бил критичен към съдийството и според него това е оказало влияние върху решенията на арбитрите в плейофната серия. Той изрази недоволство най-вече от отсъжданията при нарушения в нападение срещу него.
29-годишният Браун е сред водещите фигури в лигата – петкратен участник в Мача на звездите и носител на наградата за Най-полезен играч във финалите, когато Селтикс спечели титлата през 2024 година.
Активът на НБА Европа ще бъде десетки милиарди долара, обещаха от организацията
Финалът в НБА между Ню Йорк Никс и Сан Антонио Спърс е най-гледаният от 1998 година насам
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?