Неубедителен ЦСКА се класира за полуфиналите за Купата

16:29, 04.03.2020
Чете се за: 01:32 мин.
Български футбол
неубедителен цска класира полуфиналите купата

Отборът на ЦСКА София се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол след трудна победа над Ботев (Враца) с 2:1. Новото попълнение Ахмед Ахмедов се превърна в герой за ЦСКА София, като след влизането си в игра през втората част раздвижи атаката на домакините, участва в изравнителното попадение и сам отбеляза победния втори гол, негов дебютен с червената фланелка.

В състава на ЦСКА София след два мача наказание се завърна капитанът Петър Занев, но това не донесе положителна промяна в играта на "червените", които изиграха посредствено първо полувреме и заслужено губеха на почивката след гол на Даниел Генов.

ЦСКА София започна активно мача и Али Соу вкара топката в мрежата в 9-ата минута, но попадението бе отменено заради засада. Малко по-късно отново Соу бе на стрелкова позиция, но вратарят на гостите Костов изби в корнер. Постепенно гостите от Враца погледнаха по-смело напред и стигнаха до попадение в 22-а минута. Петко Ганев бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от корнер и ударът срещна гредата, а при добавката Даниел Генов бе точен с удар отблизо - 1:0 за Ботев Враца. ЦСКА София можеше да изравни в 33-а минута, когато Али Соу не успя да засече топката от два метра и я прати в аут.

След почивката "червените" заиграха с повече агресия на терена и осъществиха натиск. Веднага след подновяването на играта хубава атака на ЦСКА София завърши с удар на Али Соу в левия страничен стълб на вратата. В 58-а минута Аласане Н'Диае за малко да си вкара автогол, но вратарят на гостите Костов се намеси и успя да избие в корнер. В 65-а минута старши треньорът на ЦСКА София - Милош Крушчич, предприе ключова смяна в атака, като извади от игра неубедителния Али Соу и пусна новото попълнение Ахмед Ахмедов.

Само две минути по-късно Ахмедов с едно докосване създаде голова ситуация, която бе продължена от Петър Занев и завърши с точен удар на Едвин Джеси за 1:1. Три минути по-късно нов удар на Джеси с левия крак от границата на наказателното поле бе избит от стража на гостите в корнер. Последва нова опасна атака на ЦСКА София в 73-а минута, но ударът на Стефано Белтраме не намери очертанията на вратата.

В ответната атака вратарят на ЦСКА София Густаво Бусато сбърка и позволи на Доминик Янков да нанесе удар, но Петър Занев бе добре пласиран и изби пред голлинията. В 83-а минута отново Едвин Джеси бе на стрелкова позиция, но не успя да намери добре топката от въздуха и я прати в аут. Минута преди края на редовното време груба грешка в защитата на Н'Диайе позволи на Белтраме да поеме топката и да намери непокрития Ахмедов, който не сгреши на опразнената врата - 2:1 за ЦСКА София.

Още Български футбол

Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
Чете се за: 01:25 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.