вирус повреда попречиха никола цолов състезанието формула барселона
Снимка: ART Grand Prix
20:12, 21.07.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа днес най-силната си квалификация от началото на дебютния му сезон в шампионата – 7-о място в сесията за осмия кръг за годината в Унгария.

Никола и ART Grand Prix се справиха отлично с трудните условия на Хунгароринг, тъй като квалификацията започна на мокра писта, но с вече оформена суха траектория и прогресивно изсъхващо трасе.

Заради многото пилоти със сликове станаха няколко инцидента, които задържаха всички в боксовете докато пистата продължаваше да изсъхва след дъжда.

На мократа писта Никола започна с 14-о време, след това със следващата си обиколка излезе втори, но трасето се подобряваше толкова бързо, че той бързо се смъкна до 22-ото място.

За последния си опит Никола се върна на пистата преди финалните опити на съперниците си и записа 6-о време, като до края на сесията загуби само една позиция. Това беше правилното решение, тъй като в последните минути пилотите се опитваха да направят по две поредни бързи обиколки и се получи сериозен трафик в последния сектор на унгарската писта.

С това класиране Никола си осигури старт от 7-а позиция в основното състезание в неделя и от 5-о място на стартовата решетка в утрешния спринт.

Окончателно: 9 години затвор за Кристиан Николов, който блъсна и уби Милен Цветков
Европейските шампионки от 2019 г. победиха два пъти баскетболните националки до 20 години