Хиляди хора по целия свят наблюдаваха снощи пълното лунно затъмнение, известно още като "кървава луна". Малко след като изгря, Луната се оцвети в наситено червено, след като навлезе изцяло в сянката на Земята.
Десетки жители и гости на Смолян се събраха в центъра на града снощи, за да се насладят на пълното лунно затъмнение. Наблюдението беше организирано от Планетариума по случай неговата 50-годишнина. Заради плътна облачност обаче не всички успяха да го видят.
Ентусиастите, които останаха докрая, успяха да видят втората част от явлението - когато земната сянка започна бавно да освобождава пълния лунен диск.
Ваня Трендафилова: "Разбрахме за пълното лунно затъмнение и решихме да дойдем да го видим на живо."
Богдан Пехливанов: "Преди малко бяхме в Планетариума и разбрахме от дамата, която оправя в момента телескопите, че ще има пълно лунно затъмнение тази вечер и ни покани да гледаме."
Цветелина Генчева, директор на Планетариума: "Носим бинокли, телескопи, тук на пешеходния мост пред община Смолян, и искаме да подарим на всички граждани и гости на общината наблюдение на това прекрасно събитие."
Божидар Билюков: "Аз съм тук, защото съм част от кръжока към Планетариум - Смолян и днес ще наблюдаваме лунното затъмнение, което е най-голямото астрономическо събитие от три години насам."
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско