Никола Цолов остана 21-и в спринтовото състезание за Гран при на Австралия във Формула 3

09:09, 23.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.
никола цолов остана спринтовото състезание гран австралия формула

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов остана на 21-о място в спринтовата надпревара по време на Гран при на Австралия на пистата "Албърт Парк".

Състезателят на АРТ Гран при потегли от 10-а позиция, след като получи наказание от три места на стартовата решетка заради инцидент с Алекс Дън по време на единствената свободна тренировка в петък.

В началото Цолов изпревари един от своите съперници, но в края на откриващия тур отново се смъкна до 10-ата позиция, след което започнаха проблеми.

С активирането на системата DRS Никола започна да се срива в класирането, като за 15-ина обиколки българинът излезе от топ 20.

В края все пак 17-годишният пилот успя да си върне няколко позиции, за да финишира състезанието на 21-о място.

Победител в спринта стана норвежецът Мартиниус Стенсхорн, за когото това бе дебютен успех в кариерата му във Формула 3. Роденият в Хоксун пилот съумя да се пребори за първата позиция с британеца Арвид Линдбалд и нидерландеца Лорънс ван Хюпен.

Уикендът за Гран при на Австралия продължава в неделя с основната надпревара от 2:15 часа сутринта българско време, в която Никола Цолов ще потегли от 7-а стартова позиция.

Татяна Дончева: Не е възможно да се стигне до успех в преговорите за нов кабинет
МВнР: Няма данни за загинали или пострадали българи при стрелбата край Москва