Никола Цолов продължава с победите в испанската Формула 4

09:05, 09.07.2022
никола цолов постигна трета поредна победа състезание формула валенсия

Младият български пилот Никола Цолов продължава с победите в испанската Формула 4, след като спечели първия старт от уикенда на легендарна белгийска писта "Спа-Франкоршан".

Състезателят на Кампос потегли от първа позиция в надпреварата, но допусна да бъде изпреварен от Хю Бартър скоро след старта.

Впоследствие катастрофа предизвика излизането на трасето на кола за сигурност, която остана пред колоната в продължение на близо 10 минути.

След рестарта обаче Цолов издебна своя момент, за да изпревари Бартър, което му отвори широко вратата към шести последователен успех през сезона в испанската Формула 4.

По този начин българинът увеличи преднината си на върха в генералното класиране, където Никола вече има 195 точки, а най-близкият му преследвач е полякът Тимотеуш Кучарчик, който е със 112 пункта и не успя да завърши в първото състезание в Белгия.

Уикендът на "Спа-Франкоршан" продължава с още два старта в днешния ден съответно от 11.00 и 14.30 часа българско време.