Никола Цолов със 17-о място в първата квалификация за сезона във Формула 3

15:46, 03.03.2023
никола цолов първата квалификация сезона формула

Българинът Никола Цолов се класира на 17-а позиция в първата за сезона квалификация във Формула 3, която се проведе на пистата "Сахир" в Бахрейн.

Никола, за когото това е дебютна надпревара в този шампионат постигна време от 1:47.593 минути, което му отреди място във втората половина на стартовата решетка и за двете надпревари, които ще поставят началото на сезона във Формула 3.

Цолов, който през миналата година триумфира с титлата в испанската Формула 4, остана на малко повече от половин секунда зад победителя от квалификацията Габриеле Мини.

Италианският пилот на Хайтех даде време от 1:47.055 минути и по този начин ще потегли от полпозишън в основната надпревара в неделя (5 март), която ще стартира в 10.50 часа българско време.

Преди това в събота (4 март) обаче в 11.15 часа българско време ще бъде даде и официалното начало на сезона във Формула 3 със спринтовото състезание. В него от първо място ще потегли пилотът на Кампос Хосе Мария Марти, тъй като по регламент най-добрите 12 от квалификацията стартират в обратен ред по време на съботната надпревара.

800 скиори с носии и български знамена се спуснаха от връх Снежанка
Ковачевски: Конституционните промени ще се извършват след широк обществен консенсус